Личные финансы | Деньги во время кризиса. Что банки предлагают населению и на каких условиях

Гaрнa нoвинa – під чaс кaрaнтину бaнки прoдoвжують видaвaти крeдити. Пoгaнa – пoзичaльників пeрeвіряють більш прискіпливo.

Чaстинa бaнків пoчaлa впрoвaджувaти спeціaлізoвaні крeдитні прoгрaми во (избежание мeдиків, інші – aктивнo прoсувaють прoгрaми, які дoпoмoжуть пoзичaльникaм рeфінaнсувaти стaрі бoрги.

Рoзпoвідaємo прo всі нюaнси крeдитувaння під чaс кaрaнтину. 

Oсoбливі прoпoзиції про мeдиків

Бaнки рoзрoбили aнтикризoві прoпoзиції тільки во (избежание мeдиків, бo зaрaз вoни – гoлoвні гeрoї у бoрoтьбі із кoрoнaвірусoм.

Oщaдбaнк зaпрoпoнувaв мeдпрaцівникaм крeдитну програму “Звісно, Дезоксикортикостерон” на придбання нерухомості під 9,99% річних. Це вигідна пропозиція. Середня ціна кредиту возьми нерухомість у лютому склала 14,3%, підрахували у Нацбанку. А Ощад решті позичальників пропонує 15,99% річних после аналогічних умов.

Річна процентна стоимость не враховує разову комісію банку  0,99%, оплату відкриття рахунку у банку (100 грн), плату по (по грибы) перерахування кредитних коштів продавцю нерухомості (750 грн), вартість оцінки нерухомості (0,3% від вартості об’єкту, приблизно 1200 грн) і страхування життя (0,65% від залишку заборгованості).

Банчишко готовий надати кредити получи особливих умовах офіційно працевлаштованим медпрацівникам перед 9 жовтня 2020 року. Для позичені гроші можна придбати квартиру аль приватний будинок бери вторинному ринку после ціною не менше 100 000 грн. Верхня предел обмежується платоспроможністю клієнта. Позичальник має вставить авансовий платіж – малограмотный менше 30% повної вартості нерухомості.

Райффайзен Копилка Аваль поверне медикам, які користуються кредитками банку, 10% витрачених коштів держи загальну суму предварительно 500 грн. Акція триватиме з 7 задолго. Ant. с 30 квітня.

Банчок Аваль також знизив відсоткову ставку по 0,01% річних пользу кого медиків із відкритими кредитами готівкою в два місяці. Тобто протягом двох місяців надо буде виплачувати тільки тіло кредиту.

Задолго. Ant. с чого готуватися позичальнику

Банки почали прискіпливіше ставитися вплоть до позичальників при видачі кредитів. Вони посилили вимоги впредь до позичальників іпотечного та споживчого кредитування помощью інфляційні ризики, очікування зниження загальної економічної активності і платоспроможності споживачів. Також банки стали мало-: неграмотный так часто схвалювати заявки нате кредити фізособам, повідомив Нацбанк після опитування 24 банків з 19 березня прежде 9 квітня.

Коронакриза змінила умови кредитування ради різними програмами банків, у тому числі картковими.

У Нацбанку стверджують, що банки суттєво маловыгодный змінювали кредитні ліміти ради картками. А якщо раптом змінили – так тільки для непрацюючих кредиток.

Проте споживачі скаржаться возьми скорочення лімітів после кредитними картками.

ПриватБанк визнав, що регулює розміри кредитних лімітів получи и распишись картках “з урахуванням економічної ситуації, кредитної історії позичальників та обсягів використання кредитних коштів протягом останніх шести місяців” і пообіцяв завчасно попереджати клієнтів.

В ПриватБанку також заявили, що розуміють відповідальність из-за фінансове здоров’я клієнтів, тому банчок регулюватиме обсяги кредитування лишенный чего застави в розумних межах. У банку кажуть, що с целью цього будуть враховувати економічну ситуацію, кредитну історію позичальника та чи користувалися кредитною карткою протягом півроку.

Нові надходження грошей получи и распишись рахунки клієнта стануть вагомим аргументом получи и распишись користь нового кредиту. Чи пождать зараз ПриватБанк позику получай умовах, які пропонувались раніше, залежатиме від типу програми і обсягів фінансування, сказали у прес-службі.

Ролловер Дніпро планує уважніше придивлятися задолго. Ant. с позичальника. Підкреслюють: в умовах кризи якість кредитних портфелів набуває особливої ваги.

Банчик аналізуватиме доходи та активи споживача, його соціально-демографічні та поведінкові характеристики, дані Контора кредитних історій тощо. Вдаватиметься навіть поперед перегляду сторінок у соціальних мережах. Проте жодної прив\’язки вплоть до певних сум зарплатні чи по застави немає.

Креді Агріколь с ходу вкрай зважено коротать аналіз кредитоспроможності позичальників. Банчок враховує, що в умовах карантину роботодавці ровно по-різному функціонують та виплачують працівникам зарплату. Сиречь установа відслідковує перерви у робочому стажі, паузи у виплатах та інші фактори, які можуть вплинути для платоспроможність.

ПУМБ під минута карантину не кредитує нових клієнтів.

Останні півроку людишки часто брали кредити, потому что доходи росли, а процентні ставки знижувалися. У березні тенденція збереглася ради інерцією – кредитування населення продовжило зростати для 27% у річному вимірі. Проте одним духом клієнти все рідше звертаються вслед за кредитами, констатують майже всі опитані банкіри.

Гоминидэ стали набагато менше цікавитися кредитами, падіння попиту у першому кварталі из этого следует найбільшим з 2015 року, зазначили у Нацбанку. 

Це очікувано, адже офіційно кроме роботи залишилось близько 400 000 людей, неофіційно – понад 2 млн.

В Ощадбанку з другої половини березня та протягом всього квітня фіксують суттєве зниження попиту ради всіма видами кредитів.

“Динаміка роздрібного кредитування у березні була очікувано гіршою, ніж торік та в порівнянні із результатами січня-лютого 2020”, – визнали і в банку Средство Дніпро.

А у Кредобанку спостерігають зниження попиту получай рівні мінус 10%. Але вважають його незначним.

Для позитивну динаміку повідомили лише в Укргазбанку – майже 300 заставних кредитів проти сотні минулого року. Проте і шелковичное) дерево з початком карантину кредитування фізосіб пішло нате спад. 

Ставки весь век ще не падають

23 квітня Нацбанк знову знизив облікову ставку одразу для два відсоткових пункти – до самого 8%. Зазвичай зниження ставки створює передумови в (видах здешевлення кредитів. 

У прес-службі ПриватБанку сказали, що поки що неважный (=маловажный) можуть спрогнозувати процентні ставки, оскільки їх розмір залежить від надійності позичальників, а таких с ходу небагато.

“Зниження став за кредитами быть такій динаміці можна очікувати починаючи з липня-серпня 2020”, – прогнозує горячник голови правління Forward Bank Андрій Прусов.

По (по грибы) місяць карантину процентні ставки, навпаки, повзли вгору майже ради всіма основними видами кредитування. После даними компанії Простобанк Консультирование, середня процентна чип за іпотекою з 10 березня поперед 24 квітня піднялася з 16,6% предварительно 20,7% для первинного ринку і з 16,42% после 17,7% – для вторинного. Ставки по (по грибы) кредитами на нові іномарки коливалися в межах 7,5-8,2%. 

Середня ціна сверху кредитні кошти держи картці за период карантину несуттєво підвищилася – нате 0,3% до 52,55%. А вал готівкові кредити нате особисті цілі дешевшали – з початку березня прежде 24 квітня середня ефективна річна процентна маза знизилася з 73,48% вплоть до 70,19%.

Плани банків: кредитування в онлайн

Банки планують налагодити дистанційну послугу кредитування.

Черезо карантин закрилися 20-30% банківських відділень, решта скоротила робочі години. Или фінустанови прагнуть испить чашу пропозицію в онлайн-границы.

“Зараз візит предварительно відділення створює незручності в целях клієнта і дуже ежеминутно є неможливим. Тому банчок фокусується на держиданні максимуму сервісів дистанційно – телефоном,  електронною поштою, нате запит в інтернет-банкінгу либо через мобільний додаток”, – сказав в.о. директора департаменту маркетингу банку Креді Агріколь Дмитро Коваленко в коментарі ЛІГА.net.

Укргазбанк цьогоріч планує приділяти більше уваги розвитку та реалізації карткових продуктів посредством онлайн-сервіси, розповів Олюся Кляпко. Він підкреслив, що це мінімізує кількість візитів клієнтів раньше банку – як рядом зверненні клієнта, бесцельно і при використанні/обслуговуванні кредиту.

Кредобанк робитиме ставку держи рефінансування споживчих кредитів в інших банках. Адже из-за останній місяць попит для цей продукт банку збільшився у кілька разів.

Подібні пропозиції є й у інших банків – наприклад, Ощада та Південного.

 

В противном случае Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.